JAHODOVÉ POŠUŠŇÁNÍ S PROTEINEM

 

Pokud se věnujete fitness a cvičení už nějaký ten pátek, určitě se u vás doma nachází alespoň jeden „proteiňák“. Vanilkový, banánový, čokoládový, … To jsou jen ty nejzákladnější příchutě, které se dají sehnat. Dalších variant je obrovské množství. Ať už tedy doma máte jakýkoliv, vyzkoušejte tento výborný dezert, ze kterého vám svaly porostou jako houby po dešti!

 

Připravte si:

Na tvarohovou směs budete potřebovat:

● 500 g tvaroh polotučný
● 3 odměrky Combi Proteinu (vanilka) nebo nějakého jiného proteinu, který zrovna máte (cca 60 g)
● 1 vanilkový lusk

 

Na jahodovou směs si připravte:

● 250 g jahod
● 4 snítky čerstvé máty
● 2 lžíce kokosového cukru (cca 30 g)
● 1 lžíce limetkové šťávy (cca 15 ml)
● 2 porce Smart snack (cca 80 g)

 

Postup:

Rozmixujte tvaroh s Combi Proteinem. Vanilkový lusk podélně rozkrojte a nožem z něj vyjměte zrníčka, která přidejte do tvarohové směsi.
Jahody očistěte a rozkrájejte na malé kousky, smíchejte s kokosovým cukrem, nadrobno nasekanou mátou a limetkovou šťávou.
Připravte skleničky a klaďte vždy 3 vrstvy na sebe – cereálie, tvarohová směs, jahodová směs. Poslední vrstvu tvoří tvarohová směs, na kterou nasypte malé množství cereálií a dozdobte snítky máty.
V lednici nechejte vychladit minimálně 2 hodiny.

JAH

 

Tip na závěr:

Tento dezert je výborný k snídani nebo jako osvěžující letní svačinka mezi hlavními jídly. Místo jahod můžete použít třeba banán, mango nebo jakékoliv sezónní ovoce. Budete-li si dezert připravovat v zimě, můžete vanilku a jahody obměnit za „vánočnější“ variantu, a to za skořici a jablka.

100 g Jedna sklenička (cca 280 g)
Kcal 111,39 311,89
kJ 466,368 1306
Bílkoviny 8,21 g 22,98 g
Sacharidy 29,52 g 82,65 g
Tuky 2,48 g 6,9 g

 

Autor článku:

Natálie Markovská

Aktuálně je novinářkou na volné noze. V roce 2015 vystudovala obor Ekonomika a právo v žurnalistice na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava. Jelikož má ke zdravému životnímu stylu, fitness a k výživě blízko, rozhodla se ve svém volném čase vypomáhat tvorbou obsahu na těchto stránkách. Mezi její koníčky patří mimo jiné historické romány, cizí jazyky a cestování. Pokud se o ní chcete dozvědět více: https://www.facebook.com/nattacz