Výživa – Martin Barna

Martin Barna se ve světě zdravého životního stylu profesionálně pohybuje osmým rokem. Roky zkušeností doplňuje také certifikací poradce pro výživu a dokončené studium na mezinárodně uznávané Coach School Praha (dnes Fitness akademie Ronnie). Protože Martin ctí princip celoživotního vzdělávání, v současné době studuje také Advanced Coaching Academy britského trenéra Phila Learney.

Během své kariéry odpřednášel nespočet seminářů na téma zdravého životního stylu a jeho životopisem jsou desítky spokojených klientů. Specializuje se na výživový coaching, práci s individuální metabolickou kapacitou a reverse dieting.

Mezi spokojené klienty Martinových přednášek patří například Innogy, GE Money, Moneta Money a Krajský úřad Moravy a Slezska.

Díky systému Online Coachingu Vám může být k dispozice odkudkoli na světě jen za přístupu internetu. Martin svým svěřencům stravovací plán každý týden analyzuje a upravuje dle individuálních metabolických potřeb a cílů klienta. Naučí Vás jak volit pro Vás vhodné potraviny, jak si tvořit dlouhodobě fungující jídelníček a také jak se stravovat v nestandardních situacích (oslavy, služební cesty) a jak kompenzovat Vaše případné stravovací přešlapy a udržet tak žádané tempo Vaší proměny. Dlouhodobí klienti Martina získávají základní know how jak pracovat s vlastní metabolickou kapacitou, jak ji navyšovat, jak zhubnou a udržet kýženou tělesnou kompozici dlouhodobě.

Informace o Martinovi:

 • Absolvent mezinárodně uznávané Coach School Praha (aktuálně Fitness akademie Ronnie).
 • Certifikovaný Poradce pro výživu.
 • 10 let praxe ve fitness/výživě
 • Student Advanced Coaching Academy jednoho z TOP britských trenérů Phila Learney. (https://www.advancedcoachingacademy.com).
 • 400 + odcoachovaných klientů touto formou.
 • 80 + odprezentovaných hodin vlastního konceptu přednášek s navazujícími praktickými workshopy. (cíl = samostatnost posluchačů v praxi, nejen teoretické informace)
 • Jsem tady od toho, abych Vám dokázal, že máte na to, abyste dosáhli svého cile. Tvoříme Nejlepší Verze Sebe Sama. Be Effective
 • Specializace:

      • Práce s individuální metabolickou kapacitou.
      • Online výživový coaching (možnost vedení klientů z celé ČR, kontrola a konzultace každý týden v ceně)
      • Reverse Dieting (zotavení  metabolismu po dietě – dlouhodobá udržitelnost formy).
      • Individuální přístup a vzdělávání klienta v rámci jeho výživových potřeb a specifik. Čím delší spolupráce, tím hlubší know-how o svém metabolismu a výživě klient získává.
      • Semináře na libovolná témata z oblasti výživy a fitness tréninku.
      • Možnost spolupráce s anglicky hovořícími klienty (celoživotní aktivní praxe angličtiny písemnou i mluvenou formou).
      • Individuální periodizace tréninkového plánu.
      • Všechny „typy diet“ jdou efektivně nastavit a mohou fungovat – od keto „diety“ až po vysoko sacharidovou „dietu“, i vegetarián i „zastánce“ přerušovaného hladovění. Vše je o přídělu živin a fyzikálních zákonech. A přesně toto Vás budu učit.

  Ceník služeb:

  Služby online coachingu pro hubnutí tuků/nabírání svalů/zlepšení zdraví a vitality jsou rozděleny do dvou variant. Varianta balíčku Diamond vznikla pro ty nejnáročnější klienty.

 • Online Coaching Gold:

    • nastavení makro cílů + informace o principech pro začátky
    • týdenní kontroly po e-mailu se analýzou posledního týdně, úprava cílů makroživin i konkrétních pohybových aktivit/chůze na další týden, vzdělávací příloha, odpověd na dotazy
    • podpora na e-mailu během týdně

  Nutrition Coaching Gold na 1 měsíc   –   2 999 Kč

  Nutrition Coaching Gold na 3 měsíce – 6 999 Kč 

  Nutrition Coaching Gold na 6 měsíců – 12 999 Kč 

 • Online Coaching Diamond:

    • nastavení makro cílů + informace o principech pro začátky
    • týdenní kontroly po e-mailu se analýzou posledního týdně, úprava cílů makroživin i konkrétních pohybových aktivit/chůze na další týden, vzdělávací příloha, odpověď na dotazy
    • 20 min skype call či telefonát týdně
    • Videokurz o hubnutí a stravování ZDARMA (6+h nového obsahu), který na naucmese jinak prodávám na 1200 Kč
    • Audiokniha verze videokurzu na procházky/do auta
    • kuchařka se 40+ recepty s kupou bílkovin a vlákniny ZDARMA, navíc E-book Tajemství Flexibilníno stravování ZDARMA
    • podpora na e-mail i whatsapp (zvukové zprávy, rychlejší odpovědi)

  Nutrition Coaching Diamond na 1 měsíc   –  4 999 Kč

  Nutrition Coaching Diamond na 3 měsíce – 12 999 Kč 

  Nutrition Coaching Diamond na 6 měsíců – 23 999 Kč 

 • Konzultace:

  ZOOM online konzultace –   500 Kč / 30 min

 • Osobní konzultace 60 min kdekoli v Ostravě potřebujete –   800 Kč

Osobní tréninky:

10 osobních tréninků – 6 500 Kč (Gym BIP Fitness)

1 osobní trénink – 800 Kč (Gym BIP Fitness)

 • Trenér domů Ostrava a okolí:

  Trenér k Vám domů 90 min – 1 500 Kč

 • (Ostrava Město, dále cena individuálně)
 • Reference Martinových klientů:

 •   • Eva Mahutová – níže vzkaz 4 roky po ukončení naší spolupráce (udržitelnost především)

       Andrea Sotolová – mateřská dovolená

– 5 měsíců rozdíl
– matka 2 dětí, z toho jedno mimčo 🤱
– po dvou císařských řezech, přesto cvičí a hubne 💪
– nemá moc ráda fitka, cvičí však doma, běhá a má dostatek kroků každý den 🚶‍♀
– Andy byla vyloženě zapálená do jídla a pohybu, skutečně vše dodržovala téměř naprosto dokonale 👌
Respekt a děkuji za spolupráci. Andy teď nejen ví, jak v praxi formu udržet, ale dokonce ji od naší spolupráce sama vylepšila! ✊

       Václav Šuhaj – manažer v bance

– velmi pracovně vytížený manažer
– otec 3 dětí
– nestíhá fitko, cvičí ‚pouze‘ doma
– spolupráce probíhala výhradně online
– přesto jsme cíle dosáhli, a to navzdory vládním opatřením
Na Vaškovi se mi líbí, že hledá způsoby, ne výmluvy.
Naučil se a teď už to dál zvládne sám ✊

      Pavlína Válková – dramaturgyně a scenáristka

 • Chtěla bych ti moc poděkovat. Upřímně byla jsem na začátku trochu skeptická a nečekala jsem, že to půjde tak dobře i bez toho, abych si měřila nějakým přístrojem tuk v těle a nescházeli se a podrobně to neanalyzovali apod. ale jak vidím, funguje to i na dálku, a to mnohem rychleji, než jsem doufala. Všechny odchylky od režimu něco stojí = kila a cm navíc :-D, ale vím, že je normální někdy trochu zaprasit 😀 a život si bez toho neumím a nechci ani představit 🙂 I během těch dvou měsíců mám mnohem lepší přehled o tom, co jím, co potřebuju, abych byla sytá, a že jde jíst, nehladovět a zároveň hubnout. Jak jsi říkal, nikdy nebudu úplně spokojená, to je jasné 🙂 ale i reakce okolí umí potěšit, takže za mě fakt super výsledek za dva měsíce 🙂 děkuju!!!
  Takže bych se tímto chtěla rozloučit, uvidíme, jak dlouho se mi to podaří udržet (Vánoce asi budou krušné), a když to nezvládnu, ráda se na tebe zase obrátím a budu tě mému okolí jen doporučovat 😉

  Roman Šulek (fotky 15/2/2016 vs. cca 20/5/2016), Roman trénuje s Jakubem a o stravu se mu stará Martin, nadále spolupracujeme:

  rs

  Dominik Jehlář – student (na fotce proměna po prvních 3 měsících – mínus 10kg tuků, +2kg svalové hmoty), Dominik trénuje s Jakubem a o výživu se mu stará Martin, nadále s námi spolupracuje:

  dj

  Lukáš Jindřich – sportovec, fotbalista, Krav Maga, fitness:

  PJ foto

  Tímto bych chtěl poděkovat kouči Martinu Barnovi který si mě vzal pod svůj odborný dohled a splnil mi tak můj sen a vyrýsování břicha 🙂 .Sám jsem ušel dlouhou cestu (27kg) a když už jsem se dostal do bodu kdy už váha nešla dolů, tak mi Marťas ukázal že to opravdu ještě jde a za cca 4 měsíce jsme sundali dolů ještě dalších 10 kg. Tímto mu chci velice poděkovat a těším se na další spolupráci kterou jsme právě rozjeli. Teď nás čeká nabírání neboli objem tak doufám, že to půjde stejně parádně jako dieta. 🙂

  Simona:

  Simca

  Rozhodla jsem se tuto referenci uchopit poněkud nezvykle a svěřit se s obavami, které jsem měla, než jsem začala s koučem Martinem Barnou pracovat. Mými největšími obavami byly peníze (že to všechno bude stát moc peněz), čas (že budu pořád ve fitku nebo někde cvičit) a společnost (že mě hlídání stravy omezí na návštěvách atd.). Pořadí neurčuje mé priority J .

  Co se týče peněz, šlo mi o to, kolik stojí různé proteinové přípravky a doplňky stravy. Ve výsledku jsem se však dostala do stavu, kdy si občas koupím proteinovou tyčinku (jindy bych si asi stejně koupila Marsku nebo tak něco J), nebo proteinovou kaši (kdysi jsem kupovala ovesné), jinak však bílkoviny zvládám najít i v běžné stravě. Takže ve výsledku za jídlo neutrácím nějak víc, jen kupuji s rozvahou J.

  Ohledně času jsem se také spletla. Já jsem příklad, že to funguje i bez „tlačení na pilu“, bez 4 fitness tréninků týdně apod. Mnoho aktivit je časově nenáročných, nebo se dají někam přiřadit (např. můžu jít z práce domů pěšky, čímž splním aktivitu, ale časově mě to třeba zdrží jen 15 minut v porovnání s časem čekání a jízdy tramvají J). Takže časově taky omezená nejsem a hlavně jsem si primárně nastavila aktivity, které baví mě J.

  A v rámci společnosti musím říct, že mnoho lidí kolem mě ani netuší, že si hlídám stravu. Systém pana Barny je nastaven tak, že víte co si vybrat i v omezeném výběru. Patřím mezi ty, kteří si sami moc nevaří, často chodíme na oběd v práci, nebo k rodině. Dost často chodíme s kolegyněmi na kávičku a zákusek, na firemní rauty atd. A i přesto vím, co si vybrat a co pomůže mému hubnoucímu plánu.

  Výsledek mé práce a spolupráce s panem Barnou můžete vidět na obrázku J Samozřejmě nekončím a jedu dál J

  S.

  Pavlína Martínková – Moneta Money Bank:

  Pavlína Martínková

  Představte si, že u sebe budete mít na telefonu stále člověka, který ví přesně, co říká a jak to říká.
  Představte si, že je to Nutriční Coach, který Vám dokáže vždy poradit, motivovat a podporovat Vás k posunu za vysněným výsledkem a nebude Vám bulíkovat kraviny na nos.
  Představte si, že budete moci jíst téměř cokoliv – jen ve správné formě co se týká poměru živin – a když budete jíst jeden den blbě, další dny to budete umět dohnat.
  Tohle všechno umí Marťas.
  Ukáže Vám, co s Vámi dělá různý poměr živin v jídelníčku velice nenásilnou formou.
  Zhubneš – víš proč.
  Nabereš – víš proč a cos dělal/a špatně.
  Je to člověk se selským rozumem, lidským přístupem s neustálou chutí se vzdělávat.
  Je neskutečné, kolik má stále energie, jak dokáže motivovat a jak na Vás přenáší chuť jít dál.
  Díky němu vím přesně, jak se chovat ke svému tělu – což má za následek stálý přísun energie k životu 🙂
  Pokud jen přemýšlíte o nutričním coachingu, můžu jen směle doporučit a níže dodávám výsledky za 3 měsíce spolupráce, z nichž jsem se měsíc ani nehla kvůli nemoci a i v tu dobu mi, chlapec, poradil a postavil na nohy 🙂

  Silvie Brázdová – podnikatelka

  Ahoj, jsem ráda, že jsi zrovna TY čteš tyto řádky. Byla jsem obyčejná holka, která od puberty bojovala s váhou. Nyní jsem v celku sebevědomá slečna, která má srovnané čeho chce v životě dosáhnout a hlavně jak si vše udržet. Vytvořila jsem si režim, který mi pomáhá korigovat právě Martin. Martin je coach, který skutečně ví odpověď snad na všechno a  změní Vám život, stejně jako ho změnil mě. Jen mu to musíte dovolit a poslouchat co říká. Z počátku je to tvrdé.. záplava faktů a odborných věcí, vyvracení mýtů o výživě, ale pak? Po čase ve všem uvidíte systém, návaznosti a hlavně výsledky. Nemluvě o neustále podpoře Martina.  I v nejtěžších chvílích, které si prožije každý, Vás podrží a žene dál.  Nevěřila jsem tomu, ale opravdu je to pouze ve Vaší hlavě. Zapomeňte na jídelníčky, hladovění a podobné nesmysly. Efektivní stravování je cesta opravdu pro každého. Ať už jste maminka, student, podnikatel, automechanik nebo uklízečka 🙂 vše je sestaveno pro Vaše potřeby a cíle.

  Chci Vám jen říct, že když už se rozhodnete pro změnu tak se opravu kousněte a NEVZDÁVEJTE to, jelikož  čerpáte čas svůj, čas Martina případně čas Kuby. Těm klukům na Vás zaleží, nejste pro ně bezejmenný klient, ale jste NĚKDO! Není to nic jednoduchého, kdyby bylo… všichni jsme vysekaní, krásní, úspěšní… ale pravdou je, že právě úspěšnými se stávají ti, kteří to nevzdají a doufám, že TY co čteš tyto řádky budeš taky jedním z nich.

  Silvie Brázdová

  Martina Králiková – Team Leader ve společnosti Axa Assistance:

  Ráda bych se podělila o svou zkušenost a přístupem Martina v roli fitness kouče.

  S Martinem jsem začala pracovat 25.3.2015, kdy jsem na jeho doporučení začala počítat kalorie. Z počátku jsem si říkala „Ty jo taková pruda, ale zkusím to – nemám, co ztratit..“, dnes už je tomu téměř 10 měsíců a pruda to rozhodně není.

  Co se za tu dobu událo?

  Před počítáním kalorií, jsem vážila 65 kg (zhubla jsem během necelých 2 let cca 8kg) a váha se mi zastavila. Držela jsem se nějakého svého jídelníčku, cvičila, ale prostě míry i váha pořád stejná.

  Martin mi individuálně nastavil hodnoty na míru přihlížející k mým aktivitám, cílům a metabolismu. Již po prvním týdnu pečlivého počítání a vážení jídla jsem měla dole přibližně 1kg a nějaké ty cm :-). Výborně, tohle mě nakoplo a už jsem nemohla přestat. Chtěla bych upozornit, že jsem hubla první, asi, 2 měsíce bez pohybové aktivity. Můj první cíl byl 60 Kg a toho jsem dosáhla přesně po necelých 2,5 měsících! (jen na kvalitní stravě a počítání)

  Přiznám se, že bylo období, kdy jsem asi půl roku nemohla poté cvičit a dokonce jsem asi cca na 1 měsíc dohromady kalorie nepočítala – má aktuálnní váha je dnes stále 60 Kg – nejnižší váha byla 57,6 kg (bohužel přišly Vánoce a tréninky a váha šla mírně nahoru, ale míry se udržují). Nicméně o váhu tady nejde, jde o to, že když se podíváte do zrcadla tak si řeknete: „WAU, já mám svaly anebo WAU já už nemám špeky :-D..“ A o tom to je 🙂

  Co jsem získala?

  Po cca 3 měsících tohoto režimu jsem získala krásný přehled o stravě, kterou do sebe dávám, zjistila jsem, co mému tělu prospívá a co ne, co má pro mé tělo větší hodnotu a jaké hodnoty mají vlastně potraviny. Plyne z toho to, že dnes když si chci dopřát třeba nezdravé jídlo – tak můžu 🙂 Proč? Protože vím, co udělat proto, aby to nemělo dopad na mou váhu, postavu, míry, zdraví :-). Je to získané know-how, které už mám na celý život a vím, že s váhou už nebudu mít nikdy problém. Zároveň je úžasné, že se nemusím držet ,,nějakého“ nastaveného jídelníčku od poradců, ale že si potraviny volím sama – vím totiž, co čím nahradit atd 🙂 A to je jeden z hlavních benefitů toho všeho!

  Proč bych Martina doporučila?

  Nejen, že se Martin každému věnuje naprosto individuálně (tzn. nekopíruje jídelníček a neposílá je všem), ale věnuje se Vám – řeší s Vámi každý týden Vaše výsledky, motivuje Vás k lepším výkonům, je tu pro to, aby Vám poradil, když trošku ujedete 🙂 ale hlavně je to opravdu obrovská PODPORA. Martin jednoduše ví, co je jeho životním posláním a veškeré své nabité vědomosti chce předávat dále. Není to člověk, který si udělal kurz a nedělá nic víc. Sám stále studuje a vzdělává se v této oblasti a to nejen v poznávání a fungování těla, ale buduje i fyzickou stránku svého těla. Je to PAN, který nikdy nepřestane a je krok ne-li více před svými klienty, aby pro ně mohl být TEN KOUČ a VZOR!

  Takže lidi, pokud zvažujete, že chcete žít ve zdraví a umřít na stáří 🙂 anebo máte jiný cíl – chcete soutěžit, chcete zhubnout, nabrat svaly, prostě cokoliv, co je Váš SEN, můžu jedině doporučit. S Martinem to opravdu funguje – důležité je, že VY MUSÍTE CHTÍT. Když chcete, Martin je pro Vás ten pravý – stanete se silnějšími ve svých návycích, vůli a disciplíně – máte při sobě totiž parťáka, který je tu pro Vás, kdykoliv!

  Marťo, moc děkuji za vše!

  Pavla Hojgrová – Manažer ve společnosti GE Money Bank:

  S Martinem už několik měsíců spolupracuju v oblasti nutrition coachingu. Nutno podotknout, že u jiných – již zmiňovaných forem – jsem nevydržela déle než 3 měsíce, jelikož výsledky se nedostavovaly.

  Martin je velice trpělivý, vysvětluje, nekárá, ale radí.

  Cítím se s ním,  i přes svou nedisciplinovanost, jako partner a nebojím se přiznat chyby. Mohu s ním naprosto otevřeně hovořit o všem.

  Konečně rozumím tomu, jak funguje mé tělo a přes zdravotní potíže, které jsem uvedla, snižujeme mou astrologickou hmotnost na úroveň člověka. (Hned v prvním měsíci jsem se „smrskla“ o 9 cm v pase a to jsem měla i mou oblíbenou čokoládu :-))

  Pravidelně reportuji co se kdy povedlo, kdykoliv mám dotaz, mohu se zcela bez obav obrátit ohledně konzultace.

  Čeho si skutečně cením nejvíce a co vnímám jako opravdu silnou stránku Martinové osobnosti je jeho umění motivovat.. nakopnout.. rozžehnout oheň …  Tím, že mi věří, začínám zase já věřit sama sobě. A vrátit ztracenou důvěru nedokáže jen tak někdo.

  Za mě je to frajer ! A já zase věřím tomu, že budu kočka, 🙂

  Erika Nová – Podnikatelka:

  S naší spoluprací jsem byla moc spokojená. Asi to zná skoro každá žena, že vyzkouší mnoho diet a většinou to nikam moc nevede. Měla jsem strach z toho, že když mi Martin předepíše na začátek více kalorií, že budu ještě přibírat, ale opak byl pravdou. Krásně mi nastartoval hubnutí, naučil mě základní věci tak, abych je mohla sama používat a nad jídlem samostatně přemýšlet. Vše srozumitelně vysvětlil a trpělivě odpovídal na všechny dotazy 🙂 Za mě určitě spokojenost a po ukončení diety se určitě zase ozvu, abychom navýšili možný příjem jídla. Oceňuju hlavně individuální přístup, pořád se ptal, co já na to 🙂 Všechno přizpůsobí vám na míru, když hubnutí nejde, kdykoliv upraví hodnoty tak, aby to šlo. Když to někdy přestřelíte, nevynadá vám, ale řekne vám, jak to napravit tak, aby to nezanechalo následky 🙂 A jako bonus zná plno tajných fíglů 🙂 Holky, nebojte se a napište mu 😉

  Alexandra Žilíková – Senior Asistent GE Money Bank:

  Martina bych doporučila každému, kdo se sebou chce něco dělat a chce to dělat správně. Díky němu vím, proč dělám, to co dělám, jak to dělám a jak to můžu dělat lépe. Martin je pro mě nejen dozorčím, kterého potřebuju, ale také podporou a motivátorem a hlavně – dělá to jinak než ostatní. Při každém kroku se maximálně přizpůsobuje mým potřebám a přáním, zajímá ho i to, jak se cítím, odpovídá na množství dotazů a vysvětluje mi vše, co chci znát.

  Takže velké díky Marťo za to, že jsi mě naučil jinému pohledu na sebe sama, že se za sebe už nemusím stydět a že jsi mi pomohl dostat se tam, kde jsem.

  Kateřina Brázdová

  Kdybych měla možná co nejpřesněji vyjádřit to, co pro mě Effective Fitness Training & Motivation znamená, pak bych „jen“ zopakovala název této značky, protože ten skutečně DOKONALE vystihuje vše :-)!

  V dnešní době „pásových výrob“ , „univerzálních návodů na štěstí“ je vzácné naleznout „místo“, kde Vám za odborného vedení a neustálé edukace pomohou tu cestu k vysněným cílům nalézt v sobě samém!

  Zrovna já jsem učebnicovým příkladem toho, jaká ŠKODA by byla, kdybych si dřív někde nechala napsat jídelníček a tak zahodila svůj veškerý potenciál, který se uvnitř mě doposud skrýval a já bych o něm pravděpodobně nevěděla :-)!

  Říká se, že snem každé ženy je jíst „cokoliv“ a nepřibrat! A já mohu s klidným svědomím říct, že díky odbornému vedení pana M. Barny jsem tomu každým dnem blíž :-)! A co je pro mě podstatnější, že jsem pochopila tolik principů stravování, že nejen že k dnešnímu dni vidím čeho jsem dosáhla, ale já i vím, jak jsem toho dosáhla a to velmi konkrétně.

  Zkrátka jsem si nešla vypůjčit „návod ke ŠTĚSTÍ“ ..

  Já si svůj vlastní společně s EFT tvořím !

  Za to děkuji.

  Kateřina Brázdová (Individuální jako každý(á) z Vás :-)!

  Radka Dušová

  Kontaktovat tě a požádat tě o spolupráci co se týče jídelníčku a cvičení bylo to nejlepší, co jsem mohla pro sebe v oblasti výživy a sportu mohla udělat. Začátky byly pro mě krušné a vím, že pořád jsem na začátku cesty, ale alespoň trochu jsem pochopila že se jídla nemusím bát. Nyní vím, jak se zachovat když to jeden den s jídlem přeženu nebo třeba nenajím potřebné množství jídla.
  Komunikace s tebou byla skvělá a rychlá. Umíš poradit, popřípadě vysvětlit některé věci „lidsky“ :D, dokážeš se vcítit do druhých.
  Otevřel jsi mi i oči v oblasti cvičení. Úplně jsem přehodnotila svůj bývalý názor, že aerobní cvičení je nejlepší a silové jen pro chlapy.
  Byla jsem s tebou moc spokojená.
  Hodně se mi líbí tvé články na FB, kde vysvětluješ jak a co funguje.
  Až se z těch změn co u mě nastaly vyhrabu a adaptuju tak se na tebe znovu obrátím 🙂

  Pája Kunášková

  Milý Marťásku, touto cestou bych Ti ráda poděkovala za naši spolupráci!! Díky Tobě se dnes cítím skvěle a hlavně vím – JAK NA TO!! 🙂 Než jsem Tě poznala, tak jsem byla velice nešťastná z toho, jak vypadám, za cca 2 roky jsem přibrala snad 10 kilo!!, které se mi nedařilo shodit, možná jsem shodila nějaké to kilo, ale časem jsem to hned nabrala + bonus navíc…Zkoušela jsem všechny možné – teď už vím, že nesmyslné, diety, u kterých jsem se jen trápila hlady, necítila jsem se vůbec dobře jak fyzicky, tak psychicky a hlavně, byly to diety, které vůbec nezabíraly!! Pak jsem si řekla dost, takhle to dále nejde, už se na sebe nemůžu podívat ani v zrcadle! Jakmile jsem dostala doporučení, že Ty mi zaručeně pomůžeš – neváhala jsem a – vyplatilo se!! Vážení – za 4 měsíce!! jsem shodila 9 kilo, 7,5 cm v pase, 7 cm přes zadek a 5,5 cm přes boky!! Spolupráce s Martinem byla prostě parádní – ve všem mi poradil, komunikoval hned pohotově a dokázal mě tak namotivovat, že dneska jsem tam, kde jsem a hlavně – chci jít dál! 🙂 Vůbec jsem to nevnímala jako dietu. V rámci naší spolupráce jsem nikdy nehladověla, ale opravdu nikdy, jedla jsem si, co jsem chtěla – a Martin ví, že jsem byla v jídle hodně náruživá 😀 , a když jsem to někdy přetáhla, tak jsem věděla, jak to napravit – protože Martin mě to naučil!! 🙂 Hlavně jsem se naučila poznávat svoje tělo a svůj metabolismus a teď už vím, že nikdy nebudu tlustá! Vím, JAK NA TO, abych si postavu udržela a taky, abych si postavu ještě vylepšila!! Martínku, ještě jednou moc díky!! Přeji Ti hodně další klientek, kterým změníš život a navedeš je na tu správnou cestu!! Mě si navedl celkově na ten správný směr – baví mě počítat kalorie, baví mě cvičit a baví mě sledovat na sobě ty zasloužené změny!! 🙂 Jinak dala jsem na Tvé rady a už necvičím doma a koupila jsem si permici do fitka a nelituji!! Stala se ze mě závislačka na fitku, ze kterého se mi nechce odejít! 🙂 Takže všem doporučuji služby od Martina – rozhodně nebudete litovat!! 🙂 🙂 🙂 DÍKY, DÍKY, DÍKY – JSI NEJLEPŠÍ! 🙂

  Eva Mahutová – matka na mateřské

  Hubnutí a nabývání je můj celoživotní problém, se kterým jdu ode zdi ke zdi od dětství. Fáze nezřízené konzumace čehokoliv a fáze vysokého sportovního nasazení se u mě střídají už tak 15 let. Před těhotenstvím jsem zrovna byla ve fázi zdravého životního stylu, nadšená z toho, že se mi podařilo úspěšně shodit 20 kilo a několik let si váhu udržet. Jenže přišlo dítě a půl roku po porodu jsem stále byla na nějakých 70 kilech a neustále to omlouvala tím, že to nebude hned dole a že když se kojí, musí se pořádně jíst 🙂 . Díky dobré kamarádce Heleně, jsem se dostala ke kontaktu na Martina. Viděla jsem její výsledky hubnutí, a i když mi ze začátku bylo líto peněz, brzy mi došlo, že sama to s malým dítětem opravdu nedám a že s jídlem potřebuji pomoct. Systém, který Martin má, je sice ze začátku časově i logisticky náročný, ale vlastně taky závbavný, návykový, sebevzdělávací a hlavně tím pádem UDRŽITELNÝ. Mám ráda vaření a dodržování striktního jídelníčku by mě nejspíš zabilo. Jíst, co mi nechutná půl roku, rok? Těžko. Brzdy jsem se s pomocí rad Martina naučila stravovat vyváženě, pestře a hlavně tak, jak jsem chtěla. Prostě jíte všechno, ale s mírou. A pokud chcete, objevíte sami hromadu nových zajímavých potravin. Za půl roku jsem měla úbytek váhy 10 kilogramů a dostala se na vysněnou váhu 60 kilo, a to i přes to, že na pravidelné cvičení nebylo moc prostoru. Paráda! Cítím se výborně a jsem na to hrdá.
  Když občas někomu vysvětluju, že si jídlo vážím, čtu obaly a vařím s kalorickými tabulkami, tak mi říká, že by to v životě nezvládl. To jsem si říkala taky. Ale ono to jde a funguje to výborně 🙂 . Martina jako nutričního kouče a jeho systém stravování rozhodně doporučuji!

  Tomáš Ivánek – student, cestovatel

  Martina jako výživového coache jsem nějakou tu dobu sledoval na fb stránce. Hodně mě zaujal jakým stylem dělá svou práci. Nějakou dobu mi trvalo než jsem se rozhoupal, ale nakonec to stálo za to. Dělá to jinak než všichni ostatní a po zkušenosti můžu říct, že tento způsob coachování dělá skvěle. Je to chlap na správném místě a dělá to co ho baví. Znám hodně lidí co si drží striktně jídelníček na míru, ovšem to pro mě a mnohé není cesta, proto jsem zvolil Martina.
  Nikdy jsem nějak neměl problémy s váhou, ale potřeboval jsem nějaký ten tuk ubrat a s Martinem jsem shodil 10 kilo za 3 měsíce. Ovšem 10 kilo? O to už tu nejde jak jsem se dozvěděl od Martina. Nejdůležitější jsou míry a ty šly taky krásně dolů. Díky Martinovi vím o jídle a o svém těle zase o dost více a hlavně už o jídle přemýšlím jinak a zjišťuju si kontext. Abych to shrnul, Martina doporučuji všemi deseti.

  Petra Chlopková – zdravotní sestra

  Ahojky Marťo, chtěla bych se s tebou podělit s mojí velkou radostí!!! Díky tobě!!! Jsem hrozně ráda, že jsem tě poznala. Tvůj coaching udělal ze mě spokojeného člověka. Nevěřila jsem, že to ještě někdy půjde…ale jde. Dnes ráno váha 62,3 z 68 kg. Po dvou měsících. Paráda. Teď momentálně coaching s tebou musím přerušit, ale jakmile pořeším, jdu do toho znovu, protože chci více…Ještě jednou, mnohokrát děkuji.

  Cítím se hrozně dobře. Díky tobě

  Alena Grelová

  Všude tuhle formu stravování doporučuji – už jsem naočkovala jednu kámošku, tak možná, že by se ti mohla ozvat 🙂 musím říct, že se mi vlastně NIKDY NEPODAŘILO DRŽET NĚJAKÝ STRAVOVACÍ REŽIM TAKTO DLOUHO!!!! a je to z toho důvodu, že mám prostě pocit, že mě to nijak neomezuje a nic „nedržím“ prostě si jen vymyslím na co mám chuť a snažím se to poskládat tak, aby to dávalo smysl 🙂 což je bomba a když sem tam ujedu, nebo prostě máme nějako oslavu (Duben bude náročný), tak to prostě a jednoduše zohledním v dalších dnech, takže SUPER! … i vlastně v posledním týdnu, jsem měla pár „prasáckých“ jídel a stejně to šlo dolů 😀

  Jiří Těplík – podnikatel

  Ahoj Marťo,

  vyzkoušel jsem během svého života spousty diet, bohužel výsledky nebyly nikdy takové, jaké bych si představoval. Tyto diety byly buď příliš přísné, tím myslím, že mě v jídle podstatně omezovaly …. tzn. Já nejsem rozhodně fanouškem zeleniny 😀
  Nebo byly jednotvárné, tudíž při pohledu na “68mý‘ stejný oběd se mi to jídlo začalo protivit a po takové dietě jsem se ve velké euforii začal nekontrolovatelně přejídat, čímž nastal JOJO efekt.
  Takže – patří TI můj obrovský DÍK, za to, že jsi mi ukázal cestu, která byla nejenom pestrá, co se jídelníčku týče, ale nebyla tak drastická a začal jsem se hodně zajímat, díky Tvým příspěvkům a článkům, které jsi mi posílal, o to, jak lidské tělo funguje  a hlavně o nespočetném množství variant, které mám. Stačilo si hlídat jen čísla, která jsi mi nastavil. Nebyla to samozřejmě pokaždé procházka růžovým sadem a občas jsem i zhřešil, ale i tak jsem viděl výsledky – úbytek na váze nebo v cm.
  Takže, děkuji Ti, dokázal jsem to, co se mi zatím nikdy nepovedlo. Lituji, že jsem Tě nepotkal dříve a nenechal se vést profesionálem, jako jsi TY. Možná bych už dávno věděl, že cesty – diety, které jsem volil předtím, byly opravdu bezvýznamné a ubíjející.
  Díky!! Jirka…

  Ondřej Vlček

  Velké díky Martinovi.
  Ne za to, že jsem díky němu zhubnul, ale hlavně za to, že mi pomohl pochopit hodně principů ve stravování.
  Správná dieta znamená hubnout s plným žaludkem a na to já říkám: Ano prosím 🙂

  Hanka – projektová manažerka

  IMG_20170615_103428 IMG_20170620_141916

  2017-06-20 14.12.00

  Byla jsem jeden z těch lidí, co si už od puberty hlídal jídelníček, střídal diety a stále bez výsledku. Občas se mi krátkodobě podařilo něco málo zhubnout ale nikdy to nebylo „ono“. Hodně sportuju (běh, jízda na sjezdovém kole, jízda na koni, kruhové a spartan tréninky) – hodně znamená 5-7 dní v týdnu 😀 a vždycky jsem si říkala, že přeci není možné, aby člověk co má tolik pohybu a nejí „prasárny“ vypadal takhle. Díky spolupráci s Maťasem už vím proč tomu tak bylo a hlavně ŽE TO JDE 🙂 Tohle jsou mé výsledky po 3 měsících práce a určitě budu makat dál 🙂

  David Lesák

  Ahoj všichni,
  Kdybych měl hodnotit spolupráci s Martinem na stupnici 1 až 10, bez váhání bych dal 11!!! Všechno probíhalo naprosto přátelsky, ale přitom profesionálně, všechno mi vždy objasnil, trpělivě (a jako lajlovi) vysvětlil. Naučil mě toho tolik, že se ani neda vyjádřit jak jsem mu vděčný. Je to super člověk, profesionál na správném místě, každému bych spolupráci s ním, a celkově s EFT doporučit. Určitě nikdo nebude litovat !!! David

  Gabriel Colombani – Architect (Canada – Nutrition coaching in English)

  Inspiration is what I call my experience with Martin and EFT.

  I started in January right after Christmas and not because I gained weight during the holiday season but because I have been a runner and into sports all my life and have not seen result in my dieting and exercise to show my body out-of-fat and clean as many of my friends were doing. I called it genetics and kept working out. One day on instagram randomly I ended up in his own picture showing his torso and abs, just a picture was enough to motivate me to ask as he was a trainer and has this program online. I visited Czech Republic 2 years ago and that was the final push to propose if he could advice me from distance, online. We started with my own diet and the following weeks was an adjustment of how the goals were set up.

  His explanations are very clear and to the point. He gives you examples and explains in the way that you finally understand the reasons why you were not having results before. Ask for the example of the fridge full of food and the analogy with your body, that will clear many things!

  I have lost almost 7 kilos and feel as energetic as before. I have no need of eating junk food and find the healthy food delicious. Also look for alternatives all the time, what about if I change this, what about trying turkey instead of chicken and instead of this brand I go for another brand. In general he started an awareness of an entire world I was not involved.

  I took it easy, I didn’t want fast results. The reason is because I imagine a journey, a way of living, a long term. The only way I found is just by digesting all the information he was sending to me, reading again and again until I could understand the pieces and apply to my day by day living.

  I am an architect and work in a mayor project in Toronto, work up to 12 hours a day but you know what, after that I hit the gym, then reward myself with a nice protein meal and then go to sleep.

  That’s my life and now I can wear any brand and look like as I wanted to look for years (actually a decade).

  Petr Karafiát

  Karin Šimíčková – Profi hráčka basketu

  A jestli tímto naše spolupráce končí tak ti patří obrovské DÍK za všechny informace, které jsi mi podával a díky nimž jsem viděla kladné výsledky a to mě motivovalo dál, abych dělala něco pro své tělo a hlavně zdraví.. Jde opravdu vidět, že tě tvá práce baví a naplňuje a chceš toho co nejvíc předat dál. Když jsem začínala s coachingem, říkala jsem si, co to je za týpka, že mě nepotřebuje ani vidět a jen mi poradí, co mám dělat a já pokud to splním uvidím nějaký progres… to jsem vůbec nepobírala, protože už jsem se tady v tom oboru setkala se spoustou lidí, co si opravdu jen vezmou peníze a chvilku ti jde váha dolů pak nabereš 100x tolik a jsi z toho tak v pr****,  že se na to můžeš akorát vys… 😀  Ale ty jsi mi ukázal, že spolupráce takovým způsobem opravdu funguje a jsem ráda, že to nebylo žádnou formou jídelníčku na míru, ale že jsem se i sama naučila orientovat v tom, kolik čeho můžu sníst a celkově si víc hlídat stravu, protože dřív jsem jedla věci, u kterých jsem ani netušila, že obsahují třeba tolik kalorií a ani mě pořádně nezasytí a za chvilku budu mít hlad. Proto pamatuju na pravidlo bílkoviny a vláknina jsou základ a bude to dobrý 😀

  Iveta Zielonkova – HR Pracovnice

  S Martinem jsem začala spolupracovat začátkem října 2017, s tím že spolupráce trvala cca 3 měsíce.

  Nikdy jsem vyloženě nebyla obézní a neměla problém s nadváhou, ale dlouhou dobu jsem se snažila o „zdokonalení“ postavy.
  Byla to taková ta situace, kdy se Vás ostatní ptají: „prosím tě, co ty potřebuješ hubnout?“, ale já sama věděla, že nejsem se sebou spokojená.
  No a tak jsme spolu začali spolupracovat, Martin mi vysvětlil všechno potřebné pro mou situaci (tj. nepotřebuju shodit kila, ale „opracovat“ přebytečný tuk v daných partiích :D), začala jsem rozumět úplným základům výživy, a začalo mi to dávat smysl (zhruba do 2 týdnů jsem se v tom začala v pohodě orientovat). Výhodou je to, že si to jídlo během dne umíte poskládat sami a nikdo vám neříká, že si musíte dát na snídani knackebrot.
  Super je i to, že mám ráda pizzu a další tyto kalorické bomby, ale nemusela jsem se jich ani přesto stranit, mohla jsem sem tam sáhnout po čokoládě, nebo jsem se na oslavě narozenin nemusela ostýchat vzít si chlebíček.
  Nechci aby tato moje slova vyzněla jako reklama, ..ale chci opravdu a upřímně – ze zkušenosti – říct, že pokud někdo uvažuje nad změnou po fyzické i psychické stránce, – Martin a jeho znalosti jsou pro tento start dobrou vstupenkou.
  Pro představu taky přikládám tabulku se svými mírami, abyste věděli, že fakt nekecám a že to byla vlastně i zábava 🙂
  Kdyby cokoli, klidně mě neváhejte zkontaktovat, ráda doplním svou pozitivní zkušenost. 🙂
  Martin Janeček- podnikatel

  Slovy Martina Barny a Jakuba Kiovského (Nutriční Coach a trenér):

  50 společných lekcí ve fitku s Jakub Kiovsky a k tomu výživový coaching ode mě.

  Martin nás oslovil za účelem udělat svoji životní formu, protože se pokoušel už o spoustu diet a metod hubnutí, ale nic nepomohlo.

  Společnými silami jsme zkombinovali flexibilní stravování a efektivní fitness trénink zaměřený na zdravý pohyb, redukci tuku a budování svalové hmoty a no a výsledek můžete vidět na fotce. ☀💪😊😍

  Jak jsme toho dosáhli?

  1) Každý týden měření tělesným dispozic a následná úprava stravy našim koučem Martin Barna

  2) Každý týden nový a individuální tréninkový plán za účelem pohybového ,silového a výkonostního rozvoje.

  3) Naučení správných návyku flexibilního stravování a efektivního trénování

  4 ) Né všechno know how musíme prozradit 😂

  Martin se do toho obul na plné obrátky a pokud si myslíte, že to udělal jen tak? Není to pravda a málo kdo má tak silnou vůli jako on ( smekám 👍 )

  Martin chodil i 2x denně cvičit na 2h a vše držel do puntíku přesně co jsem Já a náš výživový coach Martin Barna nařídil. Né protože musel, ale proto, že chtěl 💪😊

  Dovolím si citovat Martina: „Baví mě to a dělám to pro sebe “ 😍

  Jsme na Martina hrdí a smekáme je nám ctí stále s tímto člověkem spolupracovat, protože každý klient nás něco nového naučí a předá ze sebe to nejlepší 💪😊 děkujeme za tebe Martine.

  Vaši:
  Effective Fitness Training & Motivation
  Jakub Kiovsky – Personal trainer a Martin Barna

  https://www.facebook.com/jakubkiovskypersonaltrainer/photos/a.1417022541875258.1073741827.1417019821875530/2106763816234457/?type=3&theater

  David Vjačka – Armáda České republiky

  Martina mi doporučil kamarád a naše spolupráce trvala rok. První týden jíte stravu na kterou  jste zvyklí a následující týden s Vaším jídelníčkem pracuje a upravuje ho přesně pro Vás   ( říká tomu „oblek šitý na míru“). Dokáže stravu přizpůsobit mým potřebám a i problémům . Z vlastní zkušenosti vím, že to  zaručeně funguje a dokázal jsem shodit celých 15 kg.

  Skvělá komunikativnost, vstřícnost, rychlá zpětná vazba, vždy uměl poradit a hledal řešení, když mě omezovala práce a nemohl  jsem  využívat aktivitu naplno.

  Martina mohu jen doporučit. 🙂

  Ivana J. – Fitness centrum

  Chtěla bych touto cestou poděkovat Martinovi za úžasnou spolupráci,která mi rozšířila mé obzory ve stravovani,hubnutí a formování těla obdivují jeho nadšeni ve vzdělávání se a předávání těchto poznatků svým klientům taky jeho trpělivost ,protože vysvětlit nám klientům ,že váha není priorita,ale míry ,které jdou dolů je někdy těžké.😁.Martina doporučuji všem,kteří chtějí udělat něco se svou postavou a naučit se nové věci ohledně toho jak tělo funguje a jak se stravovat. Takze držím palce všem jeho klientům a jemu za trpělivost.Iva

  Michaela Švecová – Obchodní manažer

  Martina jsem zvolila z důvodu, že jsem si potřebovala ucelit informace o flexibilním stravování, získat nové poznatky, dosložit si puzzle toho, co jsem se dozvěděla z internetu a srovnat si, co jsou blbosti a co ne. Martin má načtené neskutečné množství studií, článků a nejlepší je, že to vše ze zahraničí. Je neskutečně nabušenej informacemi a jsem strašně ráda, že on byl ten, kdo mě posunul o tolik dál!

  V jiných diskuzních skupinách jsem četla, jak lidé čekají na odpovědi od svých koučů i 3 dny a dostanou odpověď v pár větách. Od Martina jsem dostávala odpovědi na všechny moje otázky během jedné hodiny a vždy velmi rozsáhlé, abych k odpovědi věděla i všechny další související informace. Posunula jsem se díky tomu ve stravě o mnoho dál.

  On však není jen kouč na jídlo, ale je to i neskutečný motivátor. Díky němu jsem změnila svoje jedno fitko a dvě cardia na rotopedu za 2-3 fitka týdně, které mě začaly neskutečně bavit a výsledky vidím o to rychleji. Zároveň jsem dostala tipy i pro mého trenéra a dle toho jsme jeli mé tréninky.

  Několikrát mi bylo zopakováno, že celulitida nezmizí mávnutím kouzelného proutku, ani cardiem. Tak jsem začala makat a rozdíl je vidět na fotce focené zezadu.. stačil cca měsíc a půl.

  Žádné výčitky, když jsem prekročila příjem, žádné promlouvání do duše, že fitko a strava is life a že takhle by to teda nešlo, že člověk musí vědět co chce. Ano musí, ale Martin učí dlouhodobě udržitelný životní styl a ne styl, který se má stavět nadevše. Každý někdy ujede a chození ven s kamarády na večeře patří k životu stejně jako alkohol. Člověk musí znát priority, to je to, co Martin vštěpuje.

  Měsíční výsledky byly 2kg dole (58 na 56kg), -4 cm v pase, -4cm přes boky, paže a lýtka po 2 centrimetrech úbytku. Stehna -2cm každé a stejně tak -2cm zadek.

  Pokud zase někdy dlouhodobě sejdu z cesty, určitě se k Martinovi vrátím!

  Kristina Ležáková – hotelový manager

  Pokud Vám jde o víc než krátkodobě zhubnout , držet milion diet a být v neustálem kolotoči jojo efektu, u Martina jste na správném místě. Já osobně jsem si prošla snad každou jednou dietou co existuje, světem zdraví, jídelníčky sestavenými trenéry a nevím co ještě. Nic z dlouhodobého hlediska nefungovalo a upřímně mě ani nebavilo. Často cestuji a jsem poměrně časově vytížená, takže pravidelné kontroly někde pro mne byly také přítěž … a ejhle, od kamarádky jsem dostala tip na Martina, napsala jsem mu a zkusili jsem začít spolupracovat a já byla od začátku nadšená. Konečně mi někdo neříkal jen co mám dělat, ale také proč určité věci dělám. Naučil mě se stravovat tak, že jsem si mohla dát i svou oblíbenou zmrzlinu, bez výčitek a stále se skvělým výsledkem! Martin mě naučil se stravou pracovat tak, že jsme se po roce dostali na -8 cm v pase, břiše, hýždích. Je to vše o tom pochopit jak tělo pracuje, odprostit se od tlaku veřejnost, babských povídaček a 100letých pravd, který pravdy nejsou a poslouchat Martina, který má neskutečné znalosti. Můžu nyní říct, že se za tu dobu coachingu z nás stali přátele, Martin je profík a zákaznický servis je pro něj na prvním místě! Já po ukončení osobní spolupráce přešla na online kurz, na který se již velmi těším … hold bez EFMT si už nějak nedokážu představit život 😀 VŘELE DOPORUČUJI, TAK NEVÁHEJ!

  David Švacha – majitel DFitness, voják

  Ahoj,

  rád bych se podělil o svou zkušenost spolupráce s klukama z EFTM Martinem Barnou a Kubou Kiovským. Martin mě vedl online ve stravě a Kuba nastavil tréninky. Nějakou dobu už cvičím, ale chtěl jsem vyzkoušet trénovat a jíst pod dohledem. Asi půl roku jsem se rozhodoval jakého trenéra si vybrat a nakonec mě zaujalo spojení trenéra a online nutrition coaching. Flexibilní stravování mi opravdu sedí, protože jídlo mám jako koníček. Naše spolupráce trvala cca půl roku, pak jsem musel kvůli práci přerušit. Samozřejmě jakmile to bude možné, budeme s klukama pokračovat. Oba to jsou opravdu odborníci a já byl maximálně spokojený. Hlavně na závěr, kdy jsem měl domluvené focení…bylo řešení detailů opravdu důležité (alespoň pro mě). Výsledek můžete vidět zde.Na amatéra to myslím ujde. Za mě asi nejlepší forma co jsem udělal…samozřejmě s Martinovou a Kubovou pomocí. Není to nějaká topovka, ale pro mě určitě posun.  Takže kluci…DĚKUJI.
  Radek P. – Inženýr
  Nicméně dám ti feedback I ja 🙂 celý program a progres se mi líbí . Máš to dobře navržené a dost si vážím toho že si mě nenutil do ničeho a naučil si mě jíst správně. Důkazem je jak to že se cítím líp, to že sem zhubnul nebo to že už nezvracim krev a mám žaludek v cajku. Což je pro mě obří plus. Je super to že si můžu dát sklenku vína aniz bych potom umíral na pálení žáhy.
  Robert „Haki“
  Sice jsem chodil cvičit, ale kila stále rostla. Neřešil jsem stravu. Myslel jsem si jako většina populace, že když makám ve fitku, mohu se cpát vším, co najdu doma. Břicho se kulatilo a tak jsem si řekl, že je nejvyšší čas s tím něco udělat. Koupil jsem chytrou knížku nastudoval internet a začal hubnout. Asi po 3 pokusech jsem vždy shodil cca 7 kilo a hubnutí se zastavilo. Pár měsíců uplynulo a břicho opět narostlo do původní velikosti. Po několika zoufalých pokusech zhubnout jsem se odhodlal oslovit Martina, kamaráda z fitka. Taky jsem musel překonat prvotní ostych byl, strašně jsem se styděl. Nakonec Martin byl vlastně úplně normální člověk a ukázal mi, jak se správně dívat na stravu, jak si jedou za měsíc dát hamburgera a čokoládu. Takže občas si dám své oblíbené sladkosti a stále hubnu. Trenér Kuba mi zase ukázal jak správně cvičit a kde dělám chyby, když jsem cvičil sám a myslel jsem si, že takhle je to nejlepší. Podle měření na přístroji inbody mám 18 kg sádla pryč a jsem spokojený člověk. A to nejpodstatnější, nesnáším slovo „dieta“. Žádnou dietu nedržím, jím ještě více, ale vybírám si jídlo, které mi chutná a to pak vhodně kombinuji. A pokud dodržím předepsaný plán na týden, výsledky se dostavily. Někteří kolegové a kolegyně mi závidí J. Hlavní je, překonat ostych a oslovit toho správného člověka. Díky Martine a Kubo
  Eva Sýkorová – Zubařka

  Vyzkoušela jsem všechny možné diety a ,,zaručené tipy”, jak zhubnout a nic dlouhodobě nefungovalo. Pak jsem ale narazila na Martina a flexibilní stravování a byla jsem nadšená. Zpočátku pro mě bylo těžké oprostit se od zažitých návyků  a uvěřit, že mohu zhubnout na poměrně velkém množství jídla, ale již po prvním týdnu jsem viděla první výsledky.

  Martin má neuvěřitelné znalosti a snaží se je předat svým klientům. Vždy vysvětluje, proč dělá určité kroky a chce, aby se klienti naučili o stravě přemýšlet sami. Velmi mi vyhovuje, že si jídelníček sestavuji sama dle svých chutí a i v dietním režimu si občas mohu dopřát oblíbenou čokoládu. Navíc je skvělé, že na rozdíl od jiných diet se počítá s tím, že člověk občas zajde na dobré jídlo s přáteli nebo prostě jen ,,zhřeší”  a dá si doborty. Tyto situace se naučíte řešit bez následných výčitek svědomí.

  Martin je také vynikající psycholog a dokáže klienty motivovat ke skvělým výkonům. Veškerá komunikace probíhá online, což mi jako časově vytíženému člověku naprosto vyhovuje.

  Ať už chcete hubnout nebo nabírat svaly a chcete si výsledky udržet, neváhejte a kontaktujte Martina!

  Aleš Groda – Osobní trenér

  Nikolas D.

  Zdravím všechny příznivce fitness a zdravé výživy, Tímto krátkým článkem bych se chtěl vyjádřit k výživovému poradci a fitness trenérovi Martinu Barnovi, ale k tomu se dostaneme můj příběh začíná tím že jednoho krásného slunečného dne mě má motorka vyhodila ze sedla, roztříštil jsem si 4 obratle a obě zápěstí, myslel jsem že je to můj konec, po 3 menších v nemocnici jsem si řekl ,že to prostě musí jít nějak rozhýbat a nabrat svalstvo a vypadat k světu, ale věděl jsem, že to nezvládnu sám a hledal jsem pomoc. V rehabilitačním ústavu mi fyzioterapeut řekl, že existuje nějaký Jakub Kiovský který se specializuje na fitness po úrazech neváhal jsem a kontaktoval jsem ho, nejlepší věc která mě mohla potkat a kupodivu měl i místo, a celé to začlo, ze začátku stačilo pouze cvičit a kila šla dolů a svaly začly postupně růst, ale věděl jsem že pouze fitness stačit nebude a budu si muset začít nějak upravovat stravu přiměřeně mé aktivitě v tomto bodu se dostáváme již na začátku zmiňovanému Martinu Barnovi, na kterého mě Jakub odkázal, tudíž jsem kontaktoval Martina, řekl jsem mu jak to je a co bych chtěl, Martin mě velmi ochotně přijal pod svá křídla, velmi přátelským a klidným hlasem mě přijal (PS: na WhatsAppu se výborně poslouchají jeho hlasové zprávy) začal mě v defakto učit vše o výživě a jak ji vůbec chápat pomocí přirovnání ze života a prostě srozumitelnou řečí pro nás “neznalé”. První setkání s ním mě doslova pohltilo a dokázal v člověku probudit pocit, že prostě potřebuje se dozvědět daleko víc než doposud znal. Tudíž jsem se stal klientem jeho online coachingu a pravidelně každý týden posílal reporty, s míry a jak se mé tělo měnilo. Na základě těchto dat vždy upraví výživu na míru, aby přesně vyhovovala danému člověku, tak co právě po něm požadují ať již jít s kilogramy nahoru či dolů, k tomu každý týden posílal nové přílohy plné užitečných pěkně zpracovaných informací ať už o jednotlivých živinách či samému fitness tréninku. K tomu je vám k dispozici 24h denně na telefonu a i na to nejzáludnější otázku zná odpověď !! Pokud ne vždy ochotně dohledá a odpoví co možná nejlépe umí! Jinak o jeho vlastnostech je velmi spolehlivý, trpělivý, snaží se co možná nejlépe pochopit své klienty a hlavně je vede k tomu, aby byly po skončení jeho coachingu soběstační a nadále v tom mohli pokračovat bez něj což je skvělá vlastnost! Já jsem s Martin velmi spokojen a doporučují ho vším možným! Určitě ho neváhejte kontaktovat pokud jste na pochybách a nebudete litovat předčil všechna má očekávání o 1000% Martine jsi prostě skvělý a doufám že v tom budeš pokračovat a déle vzdělávat lidi, kteří to  opravdu potřebují kéž by bylo více takových jako ty! Moc děkuji a jsem velmi rád, že jsme se poznali! A pomohl si mi dát mé tělo do nejlepší kondice ve které kdy bylo ani před tím úrazem jsem nevypadal tak dobře jako teď. Ještě jednou velké díky! A přeji hodně spokojených klientů a klientek! Doslova žije pro lidi a žije tím, aby pomáhal, neznám nikoho kdo by tomu obětoval tolik času a píle jako právě prostě tím vším žije a je to jeho život! Jde to na něm vidět že opravdu dělá to co ho baví!

  Názory na Coaching na Facebooku