ZDRAVÝ KOKTEJL JAKO Z KLUBU

 

Léto je jako stvořené ke konzumaci nejrůznějších koktejlů a míchaných nápojů. Taky si teď rádi dopřejete rozličné drinky? Pak určitě tušíte, kolik cukrů a alkoholu se v nich nachází. My vám ovšem přinášíme zdravý koktejl plný ovoce a vitamínu jako od UGA.

 

Připravte si:

125 g malin

125 g borůvek

100 g ostružin

150 g černého rybízu

150 g jahod

1 banán (cca 100 gramů)

2 polévkové lžíce konopného semínka (zhruba 30 gramů)

300 ml mandlového mléka

2 lístky máty

 

Postup přípravy:

Ovoce očistěte, přidejte k vychlazenému mandlovému mléku a přisypte konopná semínka.

Pomocí mixéru nebo smoothie makeru připravte koktejl. Nakonec ozdobte mátou.

koktejl 1

 

Tip na závěr:

Pokud máte doma tyčový mixér, využíjte k přípravě smoothie právě jeho. Díky tyčového mixéru se totiž dostanete všude a budete mít větší jistotu, že rozmixujete všechno ovoce.

Máte-li rádi nápoje bez semínek, rozmixovanou směs ještě nakonec propasírujte přes sítko. Mátu můžete použít i do samotného koktejlu, ne jen na jeho ozdobu.

1080 g
Kcal 635
Bílkoviny 16 g
Sacharidy 104,5 g
Tuky 17 g
Vláknina 34 g

 

Autor článku:

Natálie Markovská

Aktuálně je novinářkou na volné noze. V roce 2015 vystudovala obor Ekonomika a právo v žurnalistice na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava. Jelikož má ke zdravému životnímu stylu, fitness a k výživě blízko, rozhodla se ve svém volném čase vypomáhat tvorbou obsahu na těchto stránkách. Mezi její koníčky patří mimo jiné historické romány, cizí jazyky a cestování. Pokud se o ní chcete dozvědět více: https://www.facebook.com/nattacz